Zbytky ze střední školy

Občas při čištění pevného disku a náhodném prohlížení starších PC narazím na pár věcí, co jsem dělal na střední škole. Protože mě asi k užitku už nikdy nebudou a jen bych je smazal, dávám je na tento web, kdyby se náhodou někomu hodily.

Matematika | Český jazyk | Programování
Nedávno jsem objevil vypracované maturitní otázky z těchto předmětů. Ale pozor, ne všechny otázky jsou udělány, protože jsem po nějakém čase zjistil, že se zbytek látky naučím ze sešitu daleko rychleji, než kdybych si dělal extra poznámky. V textech také najdete hezké překlepy, které se nikdo nenamáhal opravit. U programování si dávejte občas pozor, protože tam někdy tvrdím něco, co byste, pokud se v dané problematice moc nevyznáte, relativně těžko obhajovali před komisí.

PHPMessenger
PHPMessenger byla moje první větší práce, která se týkala webu. Představa byla taková, že vytvořím něco, co umožní lidem komunikovat v reálném čase. Prostě takový normální chat. Jednalo se o ročníkový projekt nutný pro postup do závěrečného ročníku střední školy. Myslím, že se naplnění představy celkem povedlo. Samozřejmě, že designově to je strašné, ale když byste viděli více mých výtvorů, tak váš tento stav asi nepřekvapí. K samotnému PHP kódu je přiložena i struktura databáze (používal jsem MySQL) a dokumentace (PDF, cca 30 stránek).

A closed mouth says nothing wrong; a closed mind does nothing right.