Odkazy

SecIT

SECIT je nově vznikajícím portálem zabývajícím se počítačovou bezpečností. Najdete zde zajímavé články a diskuzní fórum. Na tvorbě SECITu se trochu podílí i moje maličkost...

LodusWeb

Stránky věnované nejen programu Ultimate Process Manager, ale také nejrůznější havěti a crackování.

Windows User Group

Stránky slovenské odnože Windows User Group (WUG), kam občas napíšu nějaký ten článek.

OSDeveloper

Tento server se věnuje programování operačních systémů. Najdete zde mnoho tutoriálů o tom, jak vytvořit multitasking, jak spravovat paměť či jak zařídit, aby váš systém nabootoval. Ze serveru si můžete stáhnout i historicky první verzi Linuxového kernelu.

Crypto World

Server zaměřený na šifrování a bezpečnost obecně. Asi za nejcennější obsah považuji Crypto-news a Security-news. Jedná se o krátké zprávy o aktuálním dění ze světa bezpečnosti, šifrovacích algoritmů a hašovacích funkcí. Zprávy to jsou povětšinou velmi krátké, ale snad vždy obsahují odkaz na zdroj, kde si každý může přečíst veškeré podrobnosti.

CodeProject

Server zaměřený na programování všeho druhu. Najdete tam články, tutoriály, zdrojové kódy... Pokud si s něčím nevíte rady, je vysoká pravděpodobnost, že na tomto serveru bude o vašem problému nějaký článek pojednávat.

EOF Project

Zde najdete články pojednávající převážně o malware a počítačové bezpečnosti.

www.f13-labs.net

F13 Labs se zabývají stejnou tématikou jako EOF Project. Pokud vás baví zkoumat malware, je to místo pro vás. Pokud malware rádi používáte, jděte pryč.

www.offensivecomputing.net

Databáze živého malware určená jak pro amatérské tak pro profesionální výzkumníky v oblasti malware. Pokud hledáte určitou variantu nějakého malware, najdete ji pravděpodobně tady. Opět platí stejná pravidla jako u projektů EOF a F13.

www.rootkit.com

Zde najdete všechno o rootkitech; diskuzní fórum, příklady, zajímavé články...

www.sysinternals.com

Mnoho zajímavých a užitečných utilit pro Windows, zajímavé články a výborné diskuzní fórum. Je jen škoda, že je koupil Microsoft.

Dokumentace k NTFS

Zde jsou popsány různé struktury NTFS. Pokud vás zajímá, jak tento souborový systém vypadá přímo na disku, tak zde se to dozvíte.

Builder.cz

Spousta článků o programování a dobré diskuzní fórum

soul_draco - Osobní web českého programátora

Stránky zaměřené na Pascal a Delphi (poslední dobou i nějaká algoritmizace a C#)

FreeZ

Blog člověka, který umí dobře programovat nejen webové věci a ještě k tomu má rád Linux. Ale pozor, nemá rád Internet Explorer...

"Matika je hrozně exaktní věda, jen se občas musí něco zanedbat."