Programy v Pascalu

Prohlížeč pascalovských zdrojáků
Toto je jedna z mých čtvrtletních prací z programování. Nedělá to skoro nic, jen umí zobrazovat pascalovské zdrojáky. Zvýrazňuje klíčová slova, assembler, řetězce a konstanty. Dokáže otevřít i opravdu velké soubory (i 500 000 řádků a víc, jen to otevření trochu trvá. Ale prohlížení je pak stejně rychlé jako u malých souborů). Programoval jsem to v BP7.

Sizefinder
Máte nedostatek místa na disku a nevíte, čím to je? Tak si stáhněte Sizefinder! Sizefinder zjistí, kolik megabytů se nachází v každém adresáři. Stačí zadat disk a hloubku, do jaké se mají adresáře prohledávat (čím vyšší hloubka tím podrobnější a delší výstup). Program nalezené informace uloží do souboru size.txt

číselné soustavy
Tento program umí převádět čísla mezi číselnými soustavami, od dvojkové do šestatřicítkové. Program dokáže pracovat i s celkem velkými čísly (10^30). Dokáže také vyhodnotit výraz v libovolné z uvedených soustav. Jelikož algoritmus převodu čísel nepoužívá Hornerovo schéma, může převod na starších počítačích trvat dost dlouho.
Program je napsán v BP7 a myslím, že FPC jej nepřeloží. Jedná se o mojí první ročníkovou práci.

Piškvorky
Tento program obsahuje umělou inteligenci, která umí hrát piškvorky. Používám algoritmus minimaxu a alfa-beta ořezávání (a ještě něco navíc). AI prohledává na šest půltahů dopředu. Program není úplně dokonalý, byl to jen domácí úkol do školy. Zdrojáky jsou přiloženy (zatím nejsou moc okomentované, ale to se snad zlepší).

According to my calculations, this problem does not exist.